среда, 20 июня 2018 г.

12.06.2018р. відбувся проблемний семінар в режимі он-лайн


Удосконалюємо професійну компетентність викладачів предмета «Охорона праці»



    Модернізація системи професійної освіти зумовлює посилення вимог до рівня професійної компетентності викладача ЗП(ПТ)О. Якісна підготовка кваліфікованого робітника потребує творчого підходу педагога до вибору змісту, форм, методів і засобів навчання, максимального використання досягнень сучасної педагогічної науки, нових педагогічних технологій. Сьогодення потребує переорієнтації роботи викладачів з пояснювально-ілюстративного та репродуктивного виду навчання на розвивальне та особистісно орієнтоване навчання, що спонукає до застосування в освітньому  процесі нетрадиційних форм і методів навчання, які активізують творчу ініціативу учнів, розвивають критичне мислення та уміння застосовувати знання у нестандартних ситуаціях.
Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 12 червня 2018 року  на базі НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області в рамках роботи обласної фахової секції викладачів предмета «Охорона праці» відбувся проблемний семінар для викладачів предмета «Охорона праці»  закладів професійної (професійно-технічної) освіти області (в режимі он-лайн) на тему «Формування професійної компетентності викладачів предмета «Охорона праці» з питань створення дидактичних засобів навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій». У заході взяли участь педагоги з  19 ЗП (ПТ)О області.
З різновидами дидактичних засобів навчання, вимогами до їх створення із використанням ІКТ, особливостями створення дидактичних матеріалів за технологією скрайбінг учасників семінару ознайомила методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК І.М. Кирилюк.
Н.П. Садова І.М., методист лабораторії  підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи  НМЦ ПТО ПК,  розкрила особливості технології «web-квест», окреслила алгоритм створення дидактичних матеріалів.
        На засіданні обласної фахової секції викладачів предмета «Охорона праці» опрацьовано ряд питань: обов’язки завідувача кабінету, викладача, класного керівника з охорони праці, безпеки життєдіяльності; порядок проведення інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності;  розробка робочих навчальних програм з предмета «Охорона праці» на модульно-компетентісній основі. Підбито підсумки обласного конкурсу учнівських проектів з предмета «Охорона праці» «Цінуй життя», визначено напрями роботи обласної фахової секції на 2018/2019 н.р.

Комментариев нет:

Отправить комментарий